Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları İçin Kesin Kayıt Belgeleri

ÇOMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları İçin Kesin Kayıt Belgeleri

 

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Güz yarıyılında ÇOMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, kesin kayıt işlemleri için aşağıdaki belgeleri, belirtilen adresten ÇOMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü’ne elden ya da posta/kargo yolu ile teslim edeceklerdir.

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına Kesin Kayıt Yaptırabilmek İçin ÇOMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne Teslim Edilmesi Gereken Belgeler

 

1. Kesin Kayıt Formu (İndirmek için lütfen tıklayınız.)

Kesin Kayıt Formu aday tarafından eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

2. Lisans Diplomasının Onaylı Fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi

Adaylar tarafından, E-Devlet sisteminden alınan Mezuniyet Belgesi ya da lisans diplomasının fotokopisi Enstitü Müdürlüğü’ne teslim edilmelidir.

3. Lisans Transkript

Adaylar tarafından, E-Devlet sisteminden alınan transkript ya da adayın mezun olduğu fakülte tarafından verilen transkriptin onaylı fotokopisi Enstitü Müdürlüğü’ne teslim edilmelidir. 2 yıllık Ön lisans sonrasında lisans tamamlama yapan adayların hem ön lisans hem de lisans transkriptlerinin fotokopilerini Enstitü Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ayda çekilmiş olmalıdır)

6. Adli Sicil Belgesi (E-Devlet sisteminden, Son 15 gün içerisinde alınmış olmalıdır)

7. Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet sisteminden alınan belge geçerlidir)

8. Katkı Payı Ödendi Dekontu

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programlarına kayıt hakkı kazanan adayların, Ziraat Bankası ATM’lerinden ya da internet bankacılığı üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ile Yükseköğretim Kurumları Ödemeleri kısmından 3450,00* Türk Lirası tutarındaki bir dönemlik katkı paylarını ödemeleri gerekmektedir. Ödeme İşleminden sonra alınacak olan dekont diğer Kesin Kayıt evrakları ile birlikte Enstitü Müdürlüğü’ne teslim edilmelidir. Katkı Payı Ödeme İşlemleri 27 Eylül - 4 Ekim 2021 Tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Belge Teslimi İçin Posta Adresi ve İletişim Bilgileri

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programlarına kayıt hakkı kazanan adayların 6 Ekim 2021 tarihine kadar yukarıda belirtilen Kesin Kayıt evraklarını aşağıdaki adrese elden ya da posta/kargo yolu ile teslim edeceklerdir.

Adres            : Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü, Terzioğlu Yerleşkesi Kat :2 Merkez/Çanakkale 

Telefon               : 0 286 218 00 18 Santral Numarasından Dahili No: 14080

*Katkı payı ödemelerinde kurumumuzca tanımlanan bir taksit imkânı bulunmamaktadır.

Ekler

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı - Kesin Kayıt Formu.doc
Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları İçin Kesin Kayıt Belgeleri.pdf

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)