Patentle Türkiye-3. Üniversiteler Patent Yarışması

Üniversite öğrencilerimizde küresel rekabetin önemli araçlarından biri olan patent konusunda farkındalık oluşturulması, öğrencilerimizin buluş faaliyetlerine özendirilmesi ve patent bilgisinin stratejik bir araç olarak kullanımı konusunda bilgi ve deneyimlerinin artırılması amacıyla T.C. Türk Patent Ve Marka Kurumu tarafından “Patentle Türkiye - 3. Üniversiteler Patent Yarışması” gerçekleştirilmektedir.

Yarışma    kapsamında, üniversite     öğrencilerimiz www.turkpatent.gov.tr veya patentleturkiye.turkpatent.gov.tr internet siteleri üzerinden 15 Aralık 2021 tarihine kadar e-Devlet kapısı aracılığıyla ücretsiz patent başvurusu yapmak suretiyle yarışmaya katılabileceklerdir.

Üniversite öğrencileri tarafından yapılacak patent başvuruları, jüri tarafından belirli kriterler çerçevesinde değerlendirilecektir.

Yarışmanın birincisine 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 10.000 TL,  dördüncü  ve  beşinciye  7.500  TL  ile  altıncı,  onuncu  ve  arasındaki öğrencilere  5.000’er  TL  ödül verilecektir. Ayrıca yarışmada dereceye giren öğrencilerin buluş fuarlarına katılımı desteklenecektir.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)