Online Mülakat Sınavları Hakkında

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora online mülakat sınavlarına girmeye hak kazanan adaylar https://oms.comu.edu.tr adresinden sınav bilgileri ve ilgili online bağlantıları hakkında bilgi edinebilirler. Bu modül mülakata katılmaya hak kazanan adaylar için hazırlanmıştır.

Mülakata katılmaya hak kazanan adayların, hazırlanan modüldeki belirtilen saat aralıklarında Microsoft Teams yazılımı yüklenmiş, “internete bağlı” bilgisayar, tablet ya da cep telefonları ile hazır bulunmaları ve ilgili bağlantıya “Konuk” olarak, “Adı Soyadı” ile katılarak, ilgili jüri tarafından sınava alınana kadar “Online Sınav Lobisinde” bekliyor olmaları gerekmektedir.

Online sınavda adayın lobiden mülakata alınma süresi, ilgili programın aday sayısına ve mülakatın yürütülmesine bağlı olarak değişecektir.

Süreç içinde internetten kopma, cihazın kapanması, batarya tükenmesi vb. olursa ilgili bağlantı ile lobiye “Konuk” olarak tekrar dahil olmak mümkündür.

Mülakata alınan ve görüşme sonunda ayrılan aday süreci tamamlamış olacaktır. Mülakata herhangi bir sebeple katılamayan aday tüm süreçten başarısız sayılacaktır.

 

Tüm adaylara başarılar dileriz.

 

Online Mülakat İlkeleri için: https://cdn.comu.edu.tr/cms/lee/files/793-sinav-ilkeleri.pdf

Microsoft Teams indirmek için: https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-teams/download-app?rtc=1

ÇOMÜ LEE Online Mülakat Bilgilendirme Servisi: https://oms.comu.edu.tr

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)